Лабораторія систем дощування

Лабораторія систем дощування

Завідувач лабораторії – 

Тематика наукових досліджень

– створення теоретичних і методичних основ оптимізації параметрів зрошувальних систем та засобів зрошення;
– дослідження експлуатаційних характеристик нових конструкцій зрошувальних систем, дощувальних машин та установок;
– розроблення способів і засобів підвищення енергоефективності зрошувальних систем і дощувальних машин;
– розроблення рекомендацій щодо умов застосування сучасних способів та засобів зрошення сільськогосподарських культур, які забезпечують ощадливе використання водних та енергетичних ресурсів;
– дослідження і обґрунтування параметрів технічних засобів управління поливами на системах зрошення зі створенням дослідних і експериментальних зразків;
– розробка та виготовлення експериментальних зразків технічних засобів для збирання поливних трубопроводів систем краплинного зрошення.

Наявні розробки:

1. Рекомендації з відновлення та модернізації внутрішньогосподарської зрошувальної мережі для використання сучасної дощувальної техніки.
В рекомендаціях наведено існуючий стан внутрішньогосподарської зрошувальної мережі в Україні, техніко-економічні показники дощувальних машин, що використовуються та основні типи і узагальнені параметри сучасної дощувальної техніки, яка може бути використана як на існуючій, так і відновленій зрошувальній мережі. Викладено основні вимоги, які має бути враховано під час відновлення та модернізації внутрішньогосподарської зрошувальної мережі, принципові схеми використання сучасної дощувальної техніки на існуючій та відновленій мережі та порядок оцінки економічної ефективності запропонованих заходів.
Рекомендації призначено для фахівців, діяльність яких безпосередньо пов’язана з питаннями проектування, будівництва та експлуатації внутрішньогосподарської зрошувальної мережі з дощувальними машинами. Будуть корисні також для фахівців сільського та водного господарства, фермерів, наукових працівників, студентів навчальних закладів аграрного спрямування.
2. Перспективний ряд і основні параметри поливної техніки для вітчизняного виробництва (рекомендації).
У рекомендаціях наведено техніко-економічне обґрунтування необхідних обсягів та типів поливної техніки для її використання в Україні. Визначено перспективний ряд та основні параметри поливної техніки для організації її виробництва. Зокрема, визначено оптимальні питомі витрати електроенергії, дизельного палива, екологічно безпечні параметри рівномірності та якості дощу.
Рекомендації призначено для управлінських структур Мінагрополітики України та інших структур, які займаються питаннями закупівлі та організації виробництва поливної техніки. Будуть корисні також для фахівців сільського та водного господарства, фермерів, наукових працівників, студентів навчальних закладів аграрного спрямування.

3. Пристрій для механізованого укладання та збирання поливних трубопроводів систем краплинного зрошення.

Технічні характеристики:
— тип трактора для агрегатування – кл. 1,4
— глибина укладання – до 15 см
— швидкість укладання – до 20 км/год
— тип трубки, яку укладають – жорстка
— кількість рядів для одночасного укладання –1-3
— відстань міжряддя між робочими органами – 50-200 см.

4. Пристрій для механізованого збирання поливних трубопроводів

Технічні характеристики:
— кількість рядів для збирання поливних трубопроводів систем краплинного зрошення – 1 (для 1 модуля);
— привід барабана – механічний;
— довжина трубки, яка намотується на барабан – до 1500 м;
— глибина підкопування до 15 см;
швидкість збирання до 15 км/год

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>