Лабораторія випробування засобів зрошення

ЛАБОРАТОРІЯ ВИПРОБУВАНЬ ЗАСОБІВ ЗРОШЕННЯ

Завідувач лабораторії – Усатий Сергій Володимирович

e-mail: s_usatiy@ukr.net
тел.: +38 (050) 545-71-67; +38 (096) 481-97-83

(свідоцтво про атестацію № ПТ-436/13 від 06.12.2013 р.)

Провідні науковці:

  1. Купєдінова Рушена Асанівна – кандилат техн. наук;
  2. Мельничук Федір Степанович, кандидат с.-г. наук;
  3. Ретьман Михайло Сергійович кандидат с.-г. наук.

Тематика наукових досліджень:
– удосконалення існуючих та розробка нових видів, методів та методик проведення випробувань технічних засобів зрошення;
– дослідження працездатності технічних засобів зрошення під час експлуатації;
– вивчення впливу комплексу факторів (якості поливної води, добрив, пестицидів та інших агрохімікатів) на зміну витратних характеристик краплинних водовипусків;
– випробування механічних та функційних характеристик технічних засобів зрошення (мікродощувачі, краплинні водовипуски, поливні трубопроводи) вітчизняного і закордонного виробництва.

Розробки та послуги:

1. Перевірка конструкцій та якості виготовлення мікродощувачів, краплинних водовипусків, поливних трубопроводів (розмір прохідного каналу, товщина стінки, внутрішній діаметр, інтервал між водовипусками).

2. Механічні випробування на міцність водовипусків, мікродощувачів, поливних трубопроводів (міцність на розтяг, міцність під час гідростатичного тиску, міцність на розтяг за підвищеної температури, міцність на розрив з’єднань фітингів та трубопроводів).

3. Випробування функційних характеристик мікродощувачів, поливних трубопроводів, краплинних водовипусків (рівномірність витрат води, витратно-напірна характеристика, витрата води як функція вхідного тиску, стабільність витрат води).

4. Проектування та виготовлення випробувальних стендів для перевірки якості технічних засобів зрошення.

5. Встановлення причин засмічення краплинних водовипусків у поливних трубопроводах систем краплинного зрошення та розробка методів їх усунення

6. Визначення природи засмічень краплинних водовипусків та їх фотографічна експертиза

7. Біологічна оцінка пестицидів та агрохімікатів у посівах (насадженнях) зернових, зернобобових, технічних, овочевих, плодово-ягідних культур та картоплі (реєстраційні дослідження).
8. Еколого-фізіологічна оцінка дії пестицидів та агрохімікатів на рослинні, ґрунтові та водні екосистеми.
9. Проектування та будівництво систем зрошення (краплинне, дощування, мікродощування, підґрунтове та ін.) овочевих і просапних, багаторічних плодових і ягідних культур, виноградників, хмільників, технічних культур, маточників і розсадників, газонів, паркових насаджень та насаджень присадибних ділянок і т.д.
10. Топогеодезичні та ґрунтові обстеження проектних ділянок зрошення.
11. Методика випробувань технічних засобів мікрозрошення.

У методиці розкрито питання проведення випробувань технічних засобів мікрозрошення на відповідність міжнародним і національним стандартам. Визначено перелік нормативних документів, за якими регламентують відповідність, умови проведення випробувань, засоби випробувальної техніки, вимоги до безпеки під час проведення випробувань та кваліфікації фахівців, розроблено порядок проведення випробувань та форми представлення результатів.
Методика призначена для фахівців випробувальних лабораторій науково-дослідних установ, вищих навчальних закладів та підприємств виробників.

Приклади реалізації проектів:
– випробування та експертиза трубопроводів з інтегрованими водовипусками з встановленням причин засмічення краплинних водовипусків та розробкою заходів з їх усунення для компаній ПрАТ «Пайплайф Україна», ПСП «Агрофірма «Роднічок», ПП «ОРГАНІК СІСТЕМС»;
– проектування та будівництво систем зрошення для агрогосподарств ВАТ «Терезине» Київської обл. (6,4 га), ФГ «Родина-2010» Київської обл.. (4 га), ПСП «Антонівське» Київської обл.. (3 га), ФОП «Кисіль» Київської обл.. (2 га), ФГ «Перфект» Закарпатської області (23 га), СТОВ «Жахнівка» Вінницької області (82 га).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>