Нові технології водопідготовки природних вод з використанням біологічних методів

Нові технології очищення природних і стічних вод, які ґрунтуються на застосуванні біологічних методів, що забезпечують необхідні показники якості води при мінімізації шкідливого впливу на навколишнє середовище.

Новітні рішення дають змогу надійно очищувати поверхневі води, в першу чергу, від органічних забруднень, а підземні води – від багатокомпонентних забруднень з використанням різних типів модифікованого фільтрувального завантаження.

Нині технологічні рішення використано при проектуванні нових та реконструкції діючих станцій водопідготовки:

– на 4 групових водопроводах в Південно-східного регіону України: Кілійського; Іванівського; Софіївського; Єланецького.

– на локальних системах сільськогосподарського водопостачання в Одеській, Київській, Житомирській та інших областях України.

– на 38 підприємствах агропромислового комплексу при очищенні стічних вод.

Застосування нових технологій дозволяє зменшити капітальні витрати при будівництві станцій очищення води на 25 – 35%, а експлуатаційні витрати – на
22 – 40 % у порівнянні з існуючими технологіями водопідготовки.

За роботу «Наукові технології підготовки води для використання її сільським населенням та підприємствами агропромислового комплексу» колектив авторів Інституту отримав у 2020 році Премію Кабінету Міністрів України  за розроблення і впровадження інноваційних технологій (розпорядження КМУ від 02 грудня 2020 р. №1523-р.).

Розробник: Інститут водних проблем і меліорації. Лабораторія водопостачання та водовідведення. 

Comments are closed.