Участь у семінарі в рамках міжнародного грантового проєкту «Інноваційні лабораторії в умовах кліматичних змін»

23 березня відбувся третій семінар у рамках міжнародного грантового проєкту «Інноваційні лабораторії в умовах кліматичних змін» щодо розроблення «Дорожньої карти кліматично-орієнтованої повоєнної відбудови України». Від Інституту участь брали Наталія ДІДЕНКО, к.с.-г.н, старший дослідник, завідувач відділу використання меліорованих земель та Галина ВОРОПАЙ, к.т.н., завідувач відділу дренажу. У рамках семінару Міка Каянуш (Miika Kajanus) лідер інноваційних лабораторій із питань змін клімату (Innovation Laboratories for Climate Action) представив зведені результати попередніх оцінок 18 ідей, що були подані на розгляд і голосування членам робочих груп (basic results), ідентифікував взаємозв’язки між цими ідеями та надав встановлену величину впливу взаємодії між цілями (optimum portfolios on ten actions…) 

Уповноважені представники секцій Сільське господарство, Муніципалітети, Енергетика представили кожну з ідею з детальним по-етапним описом згідно наданої форми. Подана від Інституту ідея була високо оцінена, підтримана з побажанням долучити інші установи до виконання ідеї.

Posted in Наради, семінари, Події та новини | Comments Off on Участь у семінарі в рамках міжнародного грантового проєкту «Інноваційні лабораторії в умовах кліматичних змін»

Участь у вебінарі FAO-GSP-UBA «Покращення управління ґрунтами: регіональні та національні приклади розробки ґрунтового законодавства»

9 березня 2023 р. відбувся 2-й вебінар з управління ґрунтами «Покращення управління ґрунтами: регіональні та національні приклади розробки ґрунтового законодавства», організований ФАО (FAO), Глобальним ґрунтовим партнерством (GSP) та Німецьким агентством з навколишнього середовища (Umweltbundesamt, UBA), у якому взяла участь старший науковий співробітник відділення меліорації Людмила УСАТА.

Вебінар проводився в рамках серії заходів з управління ґрунтами, розпочатих GSP у 2021 році. Необхідність проведення цього вебінару визначена поточною світовою продовольчою кризою та важливим значенням чорноземів та чорноземних ґрунтів (black soils) у забезпеченні світу продуктами харчування.

На вебінарі було розглянуто різні законодавчі ініціативи та Стратегії стійкого управління ґрунтами. В рамках заходу обговорювалися питання важливості мультидисциплінарних законодавчих змін, що базуються  на найкращих наукових результатах та фундаментальних знаннях.

На вебінарі було представлено останні розробки в галузі картографування ґрунтів та знань про ґрунти  – це Глобальна карта розповсюдження чорноземних ґрунтів (black soils), розроблена GSP у липні 2022 року, та Глобальний звіт про чорноземні ґрунти, підготовлений у грудні 2022 року.

Дивитися далі

Comments Off on Участь у вебінарі FAO-GSP-UBA «Покращення управління ґрунтами: регіональні та національні приклади розробки ґрунтового законодавства»

College of Agricultural Sciences hosts Ukrainian scholars at Penn State

UNIVERSITY PARK, Pa. — Penn State’s College of Agricultural Sciences is hosting two visiting scholars from Ukraine during the spring semester, through efforts of a University-wide task force.

Chaired by Rick Roush, dean of the college, and Roger Brindley, vice provost for Penn State Global, the task force was organized after the Russian invasion of Ukraine to organize the Penn State response to support academic partners and scientists in Ukraine.

For 30 years, the college has had a strong and productive working relationship with agriculture and universities in Ukraine. “Agriculture and rural development are important research areas and are foundational to economic growth and healthy, open and democratic societies,” said Deanna Behring, the college’s assistant dean for international programs and director of Ag Sciences Global. “That’s the philosophy behind our partnership and this visiting scholar program.”

The task force encouraged each college at Penn State to offer visiting scholar opportunities to Ukrainians who were able to leave the country. The College of Agricultural Sciences was able to select two scholars, thanks to the Woskob New Century Fund, a large, private endowment from the Woskob family of State College. The Woskob endowment covers visiting scholars’ travel and living expenses.

Lyudmyla Kuzmych is working with Andy Warner, director of the Penn State Water Consortium, and Olga Buchko is collaborating with Suzanna Windon, assistant professor of youth and adult leadership and Penn State Extension specialist.

Дивитися далі

Comments Off on College of Agricultural Sciences hosts Ukrainian scholars at Penn State

Скидання води з Каховської ГЕС несе загрозу навіть для Києва й сусідніх країн

Скидання російськими загарбниками води з Каховського водосховища має величезні наслідки для всього промислового комплексу України, який зосереджений у басейні Дніпра, й у тому числі для населення. Тут навіть є загроза для Києва й сусідніх країн. 

Про це повідомив директор Інституту водних проблем та меліорації НААН Михайло Яцюк.

Дивитися далі

Posted in Відео, Інтерв'ю | Comments Off on Скидання води з Каховської ГЕС несе загрозу навіть для Києва й сусідніх країн

Участь у семінарі у рамках міжнародного грантового проєкту “Інноваційні лабораторії в умовах кліматичних змін”

Науковці Інституту взяли участь у першому семінарі, що проходив у рамках міжнародного грантового проєкту «Інноваційні лабораторії в умовах кліматичних змін» («Innovation Laboratories for Climate Action»), який підтримується Європейським Інститутом інновацій та технологій (European Institute of Innovation and Technology, Horizon Europe – Pillar 3). Метою семінару було генерування ідей, пошуку шляхів вирішення на надання пропозицій щодо розроблення спільно з партнерами «Дорожньої карти кліматично-орієнтованої повоєнної відбудови України».

Після основної частини семінару усіх учасників було поділено на групи за напрямками: енергетика, муніципалітет, сільське господарство, де кожний учасник семінару представив свої ідеї з подальшою можливістю її розвитку.

Дивитися далі

Comments Off on Участь у семінарі у рамках міжнародного грантового проєкту “Інноваційні лабораторії в умовах кліматичних змін”

Участь науковців ІВПіМ НААН у семінарі проєкту «Зональна оцінка ризиків та підтримка планування в громадах на випадок надзвичайних ситуацій»

 8 лютого 2023 р. фахівці Інституту водних проблем і меліорації НААН – завідувач відділення меліорації Сергій УСАТИЙ і завідувач відділу експлуатації водогосподарсько-меліоративних систем Іван ВОЙТОВИЧ за ініціативи команди ІМРАСТ, що реалізує соціальні ініціативи із забезпечення стійкості землекористувань територій, постраждалих внаслідок воєнних дій, прийняли участь у семінарі проєкту «Зональна оцінка ризиків та підтримка планування в громадах на випадок надзвичайних ситуацій», організованого в межах Димерської територіальної громади Вишгородського району Київської області.

Зацікавленими компаніями і фондами (ІМРАСТ, UNDP, Фонд Міхаеля Зуккова та ін.), що керуються закордонним досвідом і міжнародною практикою, були представлені основні шляхи вирішення питань оцінки ризиків затоплення і планувань території Димерської ТГ. В свою чергу науковці ІВПіМ НААН поділилися досвідом Інституту в реалізації проектів реконструкції гідротехнічних споруд, зруйнованих агресією рф, які успішно нормалізують ризики затоплення і підтоплення прилеглих територій, та прийняли участь в інтерактивному обговоренні питань, пов’язаних з розробкою послідовних дій щодо оцінки ризиків та наукового обґрунтування технічних робіт за різними сценаріями і можливими надзвичайними ситуаціями.

Дивитися далі

Comments Off on Участь науковців ІВПіМ НААН у семінарі проєкту «Зональна оцінка ризиків та підтримка планування в громадах на випадок надзвичайних ситуацій»

Звіт директора Інституту про виконання ПНД НААН 4 “Водна безпека та меліорація земель в умовах змін клімату” за 2022 рік

1 лютого 2023 року у малій залі Національної академії аграрних наук України директор Інституту водних проблем і меліорації НААН Михайло Яцюк взяв участь у засіданні розширеного Бюро Відділення землеробства, меліорації та механізації НААН, де прозвітував про результати виконання науковими установами НМЦ «Водні ресурси і меліорація» ПРОГРАМИ 4 «Водна безпека та меліорація земель в умовах змін клімату» за 2022 рік. ПІДПРОГРАМА 1 “Відновлення та розвиток зрошення і дренажу в україні в умовах змін клімату”. ПІДПРОГРАМА 2 “Відновлення та розвиток зрошення і дренажу в україні в умовах змін клімату”. ПІДПРОГРАМА 3 “Використання меліорованих земель в умовах змін клімату”.

До ПНД 4 “Водна безпека та меліорація земель в умовах змін клімату” за етапом 2022 року входило 22 завдання, з яких фундаментальних – 6, прикладних – 16. Над виконанням програми працювали 176 науковців з 6 наукових установ, з них 19 докторів наук і 101 кандидатів наук. За результатами досліджень у 2022 році одержано 48 видів науково-технічної продукції. Звіт за ПНД НААН 4 отримав позитивну оцінку та був затверджений.

 

Comments Off on Звіт директора Інституту про виконання ПНД НААН 4 “Водна безпека та меліорація земель в умовах змін клімату” за 2022 рік

Міжнародна науково-практична конференція «Зелене повоєнне відновлення продовольчих систем в Україні»

«Зелене повоєнне відновлення продовольчих систем в Україні». Таке важливе питання в рамках міжнародної науково-практичної онлайн конференції, проведеної 26 січня, об’єднало навколо себе працівників науково-дослідних установ НААН, ряду вищих навчальних закладів, представників влади, агрохолдингів, фермерських господарств та приватних фірм, колег міжнародних представництв.

Під час заходу обговорювалися питання трансформації продовольчих систем під впливом кліматичних змін та військових дій; відновлення родючості ґрунтів та повернення сільськогосподарських земель в економічний обіг;  водних ресурсів і агропродовольчих систем; відновлення галузі тваринництва та кормовиробництва; розвитку стійких агропродовольчих систем; напрямів забезпечення соціальної, екологічної та економічної стійкості сільських територій в контексті реалізації Спільної сільськогосподарської політики ЄС.

Захід, ініційований Інститутом кліматично орієнтованого сільського господарства, за підтримки Національної академії аграрних наук України, Національного університету водного господарства та природокористування, Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління та Одеського державного екологічного університету, виявився дуже цікавим та сучасно орієнтованим. Учасники пропонували цікаві ідеї та шляхи відновлення країни, дійшовши до висновку, що відбудова України – це не повернення до довоєнного стану, а повноцінна розбудова та інтегрування до Європейського співтовариства, на засадах сталого розвитку та з урахуванням Європейського зеленого курсу. Дякуємо усім за цікаві доповіді та дискусії!

Ряд науковців відділу зрошення та відділу використання агроресурсного потенціалу Інституту водних проблем і меліорації прийняли участь у заході у якості случахів та авторів тез збірнику, який буде сформований за підсумками конференції.

Джерело: Інститут кліматично орієнтованого сільського господарства

Posted in Конференції, Події та новини | Comments Off on Міжнародна науково-практична конференція «Зелене повоєнне відновлення продовольчих систем в Україні»

Науковців Інституту затверджено експертами з експертизи проєктів наукових досліджень і науково-технічних розробок

Згідно Наказу Міністерства освіти і науки України від 12.12.2022 р. № 1111 науковців Інституту затверджено експертами  "З ЕКСПЕРТИЗИ ПРОЄКТІВ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ І НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ) РОЗРОБОК, ЩО ПОДАЮТЬСЯ ДЛЯ УЧАСТІ У КОНКУРСАХ, ЯКІ ПРОВОДИТИМЕ МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ, ТА ЗВІТІВ ПРО ЇХ ВИКОНАННЯ за напрямом  "Охорона навколишнього середовища" – д.т.н., доцента Кузьмич Людмилу Володимирівну та за напрямом "Аграрні науки і ветеренарія" – д.с.-г.н., професора, чл.-кор. НААН Шатовського Андрія Петровича.

Джерело: https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-spiskiv-ekspertiv-z-ekspertizi-proyektiv-naukovih-doslidzhen-i-naukovo-tehnichnih-eksperimentalnih-rozrobok-sho-podayutsya-dlya-uchasti-u-konkursah-yaki-provoditime-ministerstvo-osviti-i-nauki-ukrayini-ta-zvita

Comments Off on Науковців Інституту затверджено експертами з експертизи проєктів наукових досліджень і науково-технічних розробок

Водні проблеми на окупованих територіях і українська дипломатія у найскладніших умовах

На звʼязку зі студією гості програми “У полі зору” Михайло Яцюк, директор Інституту водних проблем і меліорації НААН та Володимир Огризко, дипломат, Міністр закордонних справ України 2007-2009 рр. У випуску говорили про: водні проблеми на окупованих територіях і про українську дипломатію у найскладніших умовах.

  • Перед втечею з Правобережжя Дніпра росіяни всіх залякували підривом Каховської ГЕС. Чи зникла тепер загроза зникла? Що зараз із водою, яка подається в Крим?
  • Наскільки Крим залежний від води з Дніпра, зокрема, взимку?
  • У звільненому Херсоні досі повністю не відновили водопостачання. Які причини?
  • Без питної води також Миколаїв. Яка ситуація там?
  • Яка ситуація з водою в інших звільнених містах області? Що з водою в Донецьку?
  • Time і Politico Визнали Зеленського найвпливовішими політиками. Як це нам може допомогти?
  • Бундестаг днями визнав Голодомор геноцидом. Наскільки це можна вважати зрушенням у німецькій політиці?
  • Що може дати 9й пакет санкцій від ЄС? Особливо, ембарго на ціновий коридор на нафту – чи означає це, що в Європі остаточно рвуть контакти з Кремлем?
  • Іран та зброя для росії. Нові шахеди таки прибули, але без балістичних ракет. Чи можна вважати це результатом дипломатичного тиску?

​Повний запис випуску дивіться нижче:

Дивитися далі

Posted in Інтерв'ю, Події та новини | Comments Off on Водні проблеми на окупованих територіях і українська дипломатія у найскладніших умовах

V Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Роль меліорації та водного господарства у забезпеченні сталого розвитку землеробства»

8 грудня 2022 року за допомогою платформи Zoom пройшла V міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Роль меліорації та водного господарства у забезпеченні сталого розвитку землеробства».

Метою конференції було ознайомлення із основними досягненнями науки і виробництва у сфері меліорації та водного господарства, обмін думками щодо сталого розвитку землеробства та можливостей впровадження розробок молодих учених у сучасних умовах сільськогосподарського виробництва. Організатором конференції є Інститут водних проблем і меліорації НААН України, проведенню сприяли: Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Інститут водного господарства ім. Цотне Мірцхулава Грузинського технічного університету (Грузія), Білостоцький технологічний університет (Польща), Державний університет штату Огайо (США).

У заході взяли участь близько 30 зареєстрованих осіб.

Дивитися далі

Posted in Конференції, Події та новини | Comments Off on V Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Роль меліорації та водного господарства у забезпеченні сталого розвитку землеробства»

Участь в онлайн  заході  “Земельна реформа в Україні: перспективи та виклики для сталого розвитку аграрного сектору та сільських територій”

1 грудня 2022 року завідувач відділу зрошення Поліщук В.В. прийняв участь в онлайн заході  "Земельна реформа в Україні: перспективи та виклики для сталого розвитку аграрного сектору та сільських територій". Організаторами онлайн зустрічі виступили Інститут аграрного розвитку в країнах з перехідною економікою ім.Лейбніца (м. Галле, Німеччина), Поліський національний університет, Громадська організація „Agency Goodwill" (м. Житомир, Україна), Німецько-український агрополітичний діалог APD Україна (Київ, Україна).

Мета заходу – багатосторонній діалог щодо розвитку ринку землі в Україні, розширення знань про соціальні та економічні наслідки земельної реформи та пошуку шляхів вирішення відповідних викликів. У центрі уваги – поточний стан земельної реформи, тенденції розвитку ринку купівлі-продажу та оренди землі, а також можливості та виклики для сталого аграрного та сільського розвитку в Україні.

Comments Off on Участь в онлайн  заході  “Земельна реформа в Україні: перспективи та виклики для сталого розвитку аграрного сектору та сільських територій”