Участь у експертній дискусії щодо шляхів розвитку водневої економіки в Україні

Достатність водних ресурсів для виробництва водню в Україні – цій темі була присвячена дискусія, організована Держенергоефективності із Energy Club за участю органів влади, наукових установ та асоціацій, що відбулася 2 червня 2022 року. Відкриваючи засідання голова Держенергоефективності Валерій Безус наголосив на необхідності врахування стану водних об’єктів при плануванні будівництва потужностей з виробництва водню. Плануючи розбудову перспективних виробництв, які розраховують на водний ресурс, необхідно враховувати не тільки технологічні та економічні аспекти, а й соціально-політичні. Йдеться про пріоритетність води для потреб суспільства. Тому що в певних регіонах нестача питної води є реальністю або найближчою перспективою.

Водночас завдяки проектам з генерації водню можна досягти синергетичного ефекту при вирішенні питань водних ресурсів. «Якщо ми розбудовуємо публічно-приватне партнерство і потрібно вирішити, наприклад, проблему очищення шахтних вод, то доцільним є залучення бізнесу, який планує виробництво водню. У цьому випадку очищення води буде потрібним не лише з точки зору вирішення екологічних, а й технологічних питань. Маємо синергетичний ефект», – пояснив Голова.

В обговоренні взяли активну участь представники Міндовкілля, Держводагентства, Держгеонадра, Укргідроенерго, Українського гідрометеорологічного центру, Інституту водних проблем і меліорації НААН, Інституту відновлюваної енергетики НАН України.

Дискусія точилася навколо питання стану водних ресурсів в країні, пріоритетності їх використання та достатності для перспективного виробництва «зеленого» водню. Як повідомив представник Міндовкілля, Україна, дійсно, відноситься до малозабезпечених водою країн. Водні ресурси розподілені нерівномірно по країні. Водночас, фахівці Укргідроенерго повідомили про активне дослідження можливостей встановлення електролізного виробництва водню потужністю 1 МВт на Дніпровській ГЕС. Конкретні розрахунки обсягу води для потреб в генерації водню навів Степан Кудря – Директор Інституту відновлюваної енергетики НАН України. Держводагентство, своєю чергою, рекомендує використання гірничо-шахтних вод, морської води та потенціалу Дунаю для водневої енергетики.

Своє бачення щодо генерації водню в Україні надав і директор Інституту водних проблем і меліорації Михайло Яцюк.

Загалом, учасники дійшли згоди, що розвиток нової галузі – водневої економіки – має бути виваженим із врахуванням усіх аспектів водних ресурсів в країні, екологічних вимог та потреб суспільства.

Відео, Події та новиниPermalink

Comments are closed.