18-19 квітня 2024 року завідувач відділу інформаційних технологій та маркетингу інновацій, представниця науково-експертної ради Державної екологічної інспекції України Тетяна Матяш приймала участь у роботі Мережі Європейського Союзу з імплементації екологічного законодавства (IMPEL) та роботі команди проекту GIEDA на острові Сан-Мігель, Азорський архіпелаг, Португалія. Поїздка відбулася за сприяння Єврокомісії, Національного координатора Мережі Європейського Союзу з імплементації екологічного законодавства (IMPEL Network) в Україні, Державної екологічної інспекції України та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Метою відрядження була участь у роботі команди у “Проекті геопросторової розвідки для оцінки шкоди навколишньому середовищу” (GIEDA), що підтримується Єврокомісією та має на меті задовольнити інформаційні потреби, пов'язані з незаконною діяльністю, що впливає на навколишнє середовище, демонструючи здатність здійснювати апостеріорні докази шкоди навколишньому середовищу, спричиненої екологічними інцидентами, порушеннями, еко-злочинними діями. В роботі команди приймали участь 17 країн-учасниць.
Під час зустрічі було представлено доповідь на тему “Геопросторова розвідка для моніторингу довкілля: ландшафти війни”, що була сприйнята учасниками зібрання та прийнято рішення щодо активної підтримки, як участі представників Національного координатора в подальшій роботі цієї організації, так і просування інтересів України, та широкого інформування про проблеми моніторингу стану довкілля під час війни серед держав країн-членів ЄС.
Проект має на меті задовольнити інформаційні потреби, пов'язані з незаконною діяльністю, що впливає на навколишнє середовище, демонструючи здатність здійснювати апостеріорні докази шкоди навколишньому середовищу, спричиненої екологічними інцидентами, порушеннями, еко-злочинними діями.
Довідково. У зв’язку із отриманням Україною статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу та розпочатими Європейською радою 14 грудня 2023 року переговорами щодо вступу України до Європейського Союзу державна установа України (Державна екологічна інспекція України) стала повноправним членом Мережі Європейського Союзу з імплементації екологічного законодавства (IMPEL Network).Ця міжнародна асоціація об’єднує природоохоронні органи країн-членів Європейського Союзу, країн, що вступають до ЄС, країн ЄЕП, а також потенційних кандидатів на вступ до Європейського Співтовариства для забезпечення ефективної імплементації та правозастосування європейського екологічного права шляхом сприяння професійній співпраці, обміну інформацією та найкращими практиками між природоохоронними органами.