Адмінуправління

Яцюк Михайло Васильович

Директор Інституту, кандидат географічних наук, старший дослідник

У 1995 році закінчив Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, спеціальність; гідрологія суші, кваліфікація; гідролог-гідрохімік. Закінчив аспірантуру зазначеного університету та у 2001 році здобув науковий ступінь кандидата географічних наук. В період 1997-2014 рр. працював на різних посадах в Державному агентстві водних ресурсів України. Державний службовець ІI рангу. У 2006 році нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. Упродовж 2015-2016 рр. працював в Українському гідрометеорологічному інституті ДСНС України та НАН України.

У період з 2016 по 2021 рр. – заступник директора з наукової роботи Інституту водних проблем і меліорації НААН. З кінця 2021 року обіймає посаду директора Інституту водних проблем і меліорації НААН.

Основний напрям діяльності – розробка законодавчих та нормативно-правових актів у сфері розвитку водного господарства, проблем, що виникли у зв'язку з руйнацією у 2023 р. греблі Каховського водосховища. удосконалення інтегрованого управління водними ресурсами на основі басейнового принципу, моніторинг якості води, наукове обґрунтування заходів щодо захисту від шкідливої дії вод, розробка законодавчих та нормативно-правових актів у сфері розвитку водного господарства

Голова ГВП-Україна (глобальне водне партнерство-Україна), Член Регіональної ради ГВП Центральної та Східної Європи. Один з ініціаторів створення Глобальної водної ініціативи України. Виконавець низки міжнародних наукових проєктів з реалізації інтегрованого управління водними ресурсами в Україні. Автор та співавтор понад 50 наукових праць.

Ідентифікатори та профілі: ORCID iDScopus;  Google Академія

Тел. (044) 257-40-30 (044) 257-40-01 


         Шатковський Андрій Петрович 

Заступник директора з наукової роботи, доктор с.-г. наук, професор, член – кореспондент НААН

  Закінчив Херсонський державний аграрний університет (2002). За фахом інженер-гідротехнік. У період з 2002 по 2003 рр. працював науковим співробітником відділу зрошуваного землеробства Інституту південного овочівництва і баштанництва УААН (м. Гола Пристань Херсонської обл.).

У 2004-2006 рр. – аспірант ІВПіМ з відривом від виробництва. З січня 2007 р. по червень 2011 року очолював лабораторію мікрозрошення. З липня 2011 року працює на посаді заступника директора інституту з наукової роботи. Основний напрям діяльності – дослідження та наукове обґрунтування параметрів краплинного зрошення просапних культур польової сівозміни, зокрема вивчення воднопоживного режиму ґрунту, дослідження закономірностей водоспоживання та формування зон зволоження.

Автор та співавтор понад 380 наукових публікацій.

Ідентифікатори та профілі: ORCID iDScopusWeb of Science Core Collection;  Google Академія


Біднина Ірина Олександрівна

 Учений секретар, кандидат с.-г. наук, старший науковий співробітник

Закінчила Херсонський державний аграрний університет (2005). За фахом вчений агроном. У 2005-2008 рр. – аспірантка очної денної форми навчання Інституту землеробства південного регіону УААН.  З вересня 2008 р. по вересень 2013 р. працювала на посадах молодшого, наукового і старшого наукового співробітника спочатку лабораторії агрохімії та меліоративного ґрунтознавства Інституту землеробства південного регіону УААН, потім на посаді старшого наукового співробітника відділу зрошуваного землеробства Інституту зрошуваного землеробства НААН. З жовтня 2013 р. по січень 2022 р. обіймала посаду вченого секретаря та за сумісництвом завідувача відділу аспірантури і докторантури  Інституту зрошуваного землеробства НААН (м. Херсон). В січні 2022 р. у порядку переведення перейшла працювати до Національної академії аграрних наук України, де до листопада 2024 р. працювала начальником відділу зведеного планування Науково-організаційного управління Апарату Президії (м. Київ). 

З листопада 2024 р. призначена на посаду ученого секретаря Інституту водних проблем і меліорації НААН. За сумісництвом працює старшим науковим співробітником Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН. Основний напрям діяльності – дослідження та наукове обґрунтування застосування різних систем удобрення, обробітку ґрунту та умов зволоження за вирощування основних сільськогосподарських культур, визначення особливостей ґрунтових процесів за різних меліоративних умов та розробка комплексних заходів із покращення показників родючості ґрунту.

Автор та співавтор понад 260 наукових публікацій.

ORCID iDScopus, Web of ScienceGoogle Академія

(044) 496-90-27

Comments are closed.