Реконструкція сільськогосподарських дренажних систем у контексті зміни клімату

 27-29 травня 2019 року у м. Вільнюс, Литовська Республіка відбувся Міжнародний семінар «Реконструкція сільськогосподарських дренажних систем у контексті зміни клімату», де було представлено інформацію щодо сучасного стану, перспектив відновлення і напрямки реконструкції дренажних систем в Україні в умовах змін клімату. На міжнародній арені Інститут представляли: в.о. заступника директора з наукової роботи Яцюк Михайло, завідувач відділу екології водних екосистем і охорони вод Сидоренко Олена та старший науковий співробітник відділу зрошення та дренажу Діденко Наталія.

У рамках семінару було піднято та обговорено наступні теми:

  • сучасний стан і майбутнє дренажних систем та всієї меліорації в умовах змін клімату;
  • можливі рішення для реконструкції дренажних систем (представлено два методи облаштування дренажу та порівняно їх ефективність);
  • контроль водного режиму на осушених ґрунтах;
  • можливі наслідки зневоднення на важких ґрунтах при його проектуванні та реконструкції;
  • наслідки повеней і посух на кількісні та якісні показники води для дренажних систем, представлено рішення для ефективного водного менеджменту;
  • результати наукової та практичної роботи з відновлення деградованих ґрунтів як комплекс з екологічної безпеки;

У ході робочої зустрічі взяло участь 9 країн: Литва, Фінляндія, Естонія, Латвія, Росія, Сакартвело (Грузія), Польща, Україна, Білорусія. Організатором заходу виступила Асоціація Литовських компаній з меліорації.

У рамках семінару було організовано екскурсію на Круоніську гідроакумулюючу електростанціяю, що розташована на північ від цента міста річці Німан. (https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D1%83%D0%BE%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%93%D0%90%D0%95%D0%A1).

 

Наради, семінари, Події та новиниPermalink

Comments are closed.