Проект розвитку систем зрошення в південних областях України, що реалізується спільно зі Світовим банком, виходить на стадію технічного аналізу. Про це повідомив Міністр Олексій Павленко під час години запитань до Уряду в Верховній Раді України.
Зокрема, вже проведено перше обстеження мереж, яке підтвердило скрутний стан зрошувальної інфраструктури. Наприклад, фізична зношеність досягає 82%. Наступними етапами стануть визначення бюджету проекту та зміна принципів підпорядкування. «Наразі частина мереж перебуває в державній власності, інша — в комунальній. Вони розподілені між різними ЦОВами та міністерствами. Для ефективного управління та недопущення розкрадання вони мають підпорядковуватися одній структурі. Світовий банк готовий брати участь в фінансуванні проекту. Про приєднання до нього оголосив також проект USAID. Будуть залучені найкращі світові експерти», — сказав Олексій Павленко.
Міністр подякував міжнародним партнерам та народним депутатам, які беруть активну участь в підготовці проекту, а також підкреслив його стратегічне значення для України. «Відновлення зрошення дозволить принаймні в три рази підвищити урожайність в південних областях. Це стратегічно важливо для національної продовольчої безпеки та реалізації нашої програми збільшення виробництва в сфері агропромислового комплексу», — сказав Олексій Павленко.
Довідково: Через незадовільний стан внутрішньогосподарських мереж площа зрошуваних земель знизилася майже на 50% (766 тис. га) при проектних 1,7 млн га. Правова невизначеність призвела до того, що велика чистина зрошуваної інфраструктури була фактично знищена, близько 25% мереж взагалі не мають власника.
Обрати мову
- English
- Українська
Архів новин
По рубриках
Мапа сайту
- Інститут
- Про установу
- Структура ІВПіМ
- Основні напрями діяльності
- Адмінуправління
- Відділ бухгалтерського обліку та економіки
- Науково-організаційний відділ
- Науково-технічна бібліотека та архів
- Відділ охорони праці і експлуатації будівель та споруд
- Відділ наукових кадрів та аспірантури
- Адміністративно-господарський відділ
- Рада молодих вчених
- Наукові підрозділи
- Дослідна мережа
- Публічна інформація
- Видання та нормативні документи
- Зв’язок
- Автоматизована система контролю гідродинамічних навантажень насосних агрегатів АСК-ГДН
- Інформаційно-аналітична система управління зрошенням «Полив онлайн»
- Нові технології водопідготовки природних вод з використанням біологічних методів
- Технології вирощування сільськогосподарських культур на зрошенні
- Інститут